Euro 2016: Formacionet e mundshme të ndeshjes Francë- Shqipëri

France-ShqiperiFormacionet e mundshme te ekipeve te Frances dhe Shqiperise, qe do te ndeshen ne turin e pare te Euro-2016, te merkuren ne Marseille, jane:

France: Lloris (kap.) – Sagna, Rami, Koscienly, Evra – Kanté, Matuidi – Coman, Payet, Martial – Giroud

Trajner:  Didier Deschamps (FRA)

Shqiperi: Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli (kap.) – Roshi, Kukeli, T. Xhaka, Lenjani, Abrashi – Sadiku. Trajner: Gianni De Biasi (ITA). Arbiter: Michael Mullarkey (ANG).