Dhuna ndaj fëmijës në kopshtin “Diren”, ndiqen penalisht edhe dy edukatore

Prokuroria e Tiranës do të ndjekë penalisht edhe dy edukatore të punësuara në kopshtin “Diren”.

Ndaj tyre rëndon akuza për moskallëzim krimi. Ato do të hetohen në gjendje të lirë.

Një ditë më parë policia kreu arrestimin e administratores së kopshtit, Anjeza Shabani.

Kjo e fundit ka pranuar dhunën në polici, por ka thënë se pas kësaj e ka puthur dhe përqafuar fëmijën, gjë që sipas saj nuk shfaqej në video.

Neser Shabani do të dalë para gjykatës për masën e sigurisë.

Skandali i dhunës në kopshtin e administruar prej saj u denoncua nga emisioni investigativ “Stop”, ndërkohë që Ministria e Arsimit ka thënë se ky kopësht nuk ishte i liçensuar.