Ambasadori Lu takon kreun e PD, Basha

Ambasadori amerikan, Donald Lu zhvilloi nje takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Lu dhe Basha po takohen ne kuader te negociatave qe po zhvillohen per zgjidhjen e ngercit politik. Perpjekjet per marreveshje mes PD dhe PS deshtuan dje pas terheqjes se Partise Socialiste, e cila nuk pranoi kerkesat e demokrateve per zgjidhjen e krizes se gjate politike.