Befason Monica Bellucci, e kap balerinin nga flokët dhe e puth me zor

Modelja dhe aktorja italiane, Monica Bellucci ka zyrtarizuar hapjen e edicionit të 70-të të festivalit të Kanës, në Francë, mbrëmjen e së mërkurës.

Festivali drejtohet nga regjisori Pedro Almodovar, i cili gjatë fjalimit e krahasoi me një femër, bukuria e së cilës nuk është te rinia por te shpirti i saj.

52-vjeçarja teksa teksa ka performuar në skenë  në një tango të mrekullueshme ka lënë të gjithë gojëhapur pasi performanca u mbyll me një puthje të balerinit. Ylli i zjarrtë mori të gjithë  vëmendjen me veshjen e saj, një fustan të hollë gjysmë-copë Dior, i projektuar nga dizenjuesi  francez .