Maqedoni, Sela merr Ministrinë e Shëndetësisë dhe zv/kryemnistrinë për Çështje Evropiane

LR-PDSH e Zijadin Selës, nga raportimet e fundit mësohet të ketë marrë ministrinë e shëndetësisë dhe dhe zv/kryemnistrinë për Çështje Evropiane.

Takimi mes Ahmetit Selës dhe Zaevit sonte siç mësohet edhe i kanë dhë në fund bisedimeve për formimin e qeverisë së re. Nga burime brenda  LR-PDSH-së për “TetovaSot” thonë se  se në këto negociata, BDI është treguar partnere dhe ka shfaq gatishmëri për ndarje të pushtetit.

Për zv/ministrat dhe drejtorët do të bisedohet ditëve në vijim.

Sipas rapotimeve, dy partitë e tjera shqiptare, Lëvizja Besa dhe PDSH do të rreshtohen në opozitë me VMRO-DPMNE.