Alizoti: Jo gjithmonë pritshmëritë përputhen me realitetin

Kreu  Departamentit të përndjekurve politikë në Partinë Demokratike,Tomorr Alizoti, ka falenderuar miqtë dhe të përndjekurit politikë për mbështetjen që  kanë dhënë. Ai u ka thënë atyre se pavarësisht se pritshmëritë nuk përputhen me realitetin ata nuk duhet të mërziten, lufta për demokraci do vazhdojë dhe Partia Demokratike do të jetë zëri i tyre në 25 qershor.

REAGIMI I PLOTË:

Te dashur miq! Me lejoni t’ju falenderoj nga zemra per mbeshtetjen tuaj gjate gjithe kesaj kohe! Te dashur ish te perndjekur! Ju ftoj te mos merziteni e te mos shqetesoheni aspak! Ne kemi qene dhe do te jemi gjithmone vlere e madhe e Partise Demokratike. Ju ftoj te gjitheve te dashur miq te luftojme deri ne fund per ate qe na eshte mohuar per vite me radhe! Jo gjithmone pritshmerite perputhen me realitetin por kjo nuk duhet kurrsesi te na ndale ne luften tone te madhe per demokraci! Me 25 qershor Partia Demokratike do te jete zeri yne!