Surprizat në listat e PD, 24 deputetët e larguar

Partia Demokratike ka zbardhur kandidatët për deputetë më të cilët do të garojë në zgjedhjet e 25 qershorit 2017. Këto lista kanë sjellë edhe shumë surpriza, ku vërehet përjashtimi i Majlinda Bregur, Jozefina Topallit, Eduart Selami, Astrit Patozi.

Lista e plotë e të larguarve:

 1. Asllan Dogjani
 2. Kastriot Islami
 3. Keltis Kruja
 4. Majlinda Bregu
 5. Myqerem Tafaj
 6. Bedri Hoxha
 7. Roland Keta
 8. Igli Cara
 9. Kozma Dashi
 10. Bedri Mihaj
 11. Arben Imami
 12. Arbiola Halimi
 13. Eduard Selami
 14. Genc Ruli
 15. Eleina Qirici
 16. Gjergji Papa
 17. Ridvan  Bode
 18. Mimoza Hajdarmataj
 19. Albina Deda
 20. Gjovalin Bzhetaj
 21. Jozefina Topalli
 22. Irma  Kopliku
 23. Astrit Patozi
 24. Liljana Elmazi

Por përveç mungesave ka dhe surpriza në prurjet e reja.