Të gjithë emrat në vendet fituese të listës së PD

Në Tiranë Lulzim Basha, Oriola Pumpuri, Rudina Hajdari, Albana Vokshi, Jorida Tabaku, Halim Kosova, Sali Berisha, Grida Duma, Gent Strazimiri, Fatmir Mediu, Dashamir Shehu, Gert Bogdani, Fuat Haxhiymeri, Blendi Sula, Flamur Hoxha, Fatbardh Plaku, Dorian Teliti, Besnik Fucia.

Durrës, Oerd Bylykbashi, Fatbardha Kadiu, Edi Paloka, Vullnet Topalli, Enri Ceno, Agron Duka, Florian Mima, Shkëlqim Topuzi,

Në Shkodër, Romeo Gurakuqi, Izmira Ulqinaku, Lorenc Luka, Elidon Bushati, Nard Ndoka, Bardh Spahiu, Anton Koka, Ramiz Coba

Në Elbasan Edmond Spaho, Endri Hasa, Luciona Boci, Taulant Zeneli, Arben Elezi, Fitim Zekthi, Enada Krypa, Blendi Lici

Vlorë, Agron Shehaj, Nada Mecorapja, Vangjel Dule, Arben Ristani, Dashamir Tahiri, Adriatik Alimadhi, Hariz Mema

Në Fier është në krye të listës Enkelejd Aliabeaj, Genc Pollo, Myslim Murrizi, Luan Baci, Olsi Cuko, Luljeta Sejko, Dilaver Kamberaj, Shkëlqim Krasniqi, Aurora Koroveshi

Në Korcë është Valentina Duka, Ervin Salianji, Hekuran Hoxholli, Klevis Balliu, Andrea Mano, Ligoraq Karamelo, Fatmir Gumeni

Në Berat është Eduard Halimi, Astrit Veliaj, Lefter Maliqi, Besart Xhaferri, Sazan Guri, Bujar Hoxha, Myslim Haxhi

Lista e Lezhës: Aldo Bumci, Lindita Metaliaj, Anton Frrokaj, Martin Bibaj, Prec Zogaj, Luigj Gjergji, Enekelda Ricaj, Klajdi Reci

Lista e Kukësit: Flamur Noka, Isuf Cela, Alban Zeneli dhe Myftar Dauti

Lista e Dibrës Dhurata Cupi, Xhemal Xhungshi, Edmond Isaku, Sylejman Gjana, Denisa Vata

Lista e Gjirokastrës, Tritan Shehu, Roland Bejko, Kosta Barka dhe Besnik Alia