U la jashtë listave të PD-së, Selami: Lista ka mbështjetjen time

Një nga zërat kritikë të Bashës dhe kundështues i qëndrimeve të tij në lidhej më ën në bulevard Eduard Selami shprehet se e mbështet kreun e PD-së për listën e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 25 qershorit. Edhe pse Basha e la jashtë listës së kandidatëve për deputet, Selami ndryshe figurat e larta të PD-së Patozi, Bregu, Topalli e Imami, ka shprehur mbështetjen e tij për kryedemokratin.

Përmes një statusi në Twitter, Selami shkruan se lista ka mbështetjen e tij dhe se tani është koha për fushatë dhe jo për analiza.