Frederik Ndoci: Do deshiroja qe presidenti i rradhes ose te shpike nje medalje te re

Do deshiroja qe presidenti i rradhes ose te shpike nje medalje te re, ose ti vleresoje te 30000 t’vleresuarit e motivacioni Mjeshter i Madh me nga -100 pike gjer tek + 100 pike sipas meritave ne “pune” ne “jete” dhe ne”jete note”, ose me kene vertet burre t’ua heq te gjitheve, ose tua marre mbrapsht dhe ti ri japin me motivacionin: MJESHTER I MADH  per motivacionin:

Me ka bere 200000 like ne fb
nuk me ka ofenduar ne instagram e twiter.
ka dale 5 here ne metingje pa para,
ka hyre 11 here ne cadrat e greves se urise dhe ka paguar ushqim per te gjithe.
Me ka pershendetur 28 here z.X ne rruge,
ka dhene 105 kafe te gjith deputeteve, (tane)
ka bere 19 darka per kryetaret e partive nder rrethe
ka mbydhur syte kur me ka pare me x femer
me ka dhene falas para per kazino
ia kemi marre pronat dhe nuk i kerkon mbrapsht
Ia kemi prere energjine me miljona here dhe ka ndez qirinjte
I kemi marre me mijera fidane kannabis dhe prap mbjedh
ja kemi q..e robt dhe prap na i sjell
e kan kap 20 here me coccaine dhe ai nuk tregon asnje nga ne
Ka ekzekutuar 72 persona te rrezikshem per partine
Mban emblemen e partise ne makine ne xhakete ne dyqan ne are dhe ne shtrat
ka thyer 46 dyqane dhe ka djegur 298 goma makinash nder metingje
Nuk na ka kerkuar as nje vend pune
Vishet me kollare e kostum sa here kaloj un
Heq miliona lypes nga rruga, supermarket dhe para selise se partise
Ka ardhe 2020 here per yftar..
Ka 30 fb me emra anonim etj
Me ka kompozu nje kange per fushat
Ka qare sa here kemi humbur para dhe zgjedhje
Nuk ka marr pjese ne funeralin e deputetit x-y
Ka shkru ma shume bejta se vargje Gjergj Fishta nder poema
I vijne rroba nga jashte
Ka tritol
e kam kushuri te 9-te
Ka divorcuar gocen e trathtarit te partise
mban portretin e enverit ne telefon
ka 26 vite qe vjedh vota dhe i fut ne kutit tona
asht numrues votash i ndershem se nuk din me numru vec deri ne 10
asht burri i nje gjykatese, ne gjykaten e nalte.
si punon te shoqit……………makina e rrojes…

(Marre nga faqja personale ne facebook)