Statistikat e frikshme të sulmit të Barcelonës (FOTO)

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve.

Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore.

Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0.

Nga 23 ndeshjet e fundit të fazës grupore, Barcelona ka vetëm dy barazime dhe 21 fitore.

Në këto ndeshje, Barelona ka shënuar plot 73 gola dhe ka pranuar vetëm 12 gola.

As Juventusi nuk arriti t’i shënojë Barcelonës, në performancën ku shkëlqeu Messi.