Nëse Ancelotti largohet, Nagelsmann është gati

Probleme të mëdha nga Bavaria vijnë për Carlo Ancelottin, i cili nuk është duke e gjetur qetësinë.

‘Lufta’ me Thomas Mullerin që nuk po gjen hapësira në skuadër dhe kritikat vazhdueshme drejt tij kanë bërë që italiani të mendojë pozicionin e tij.

Trajneri mund të mos jetë në krye të klubit për edicionin e ardhshëm.

Klubi ka filluar menjëherë të mendojë për zëvendësimin e tij e në krye të listës është Julian Nagelsmann.

Trajneri aktual i Hoffenhaimit, Nagelsmann, do të ishte i gatshëm që ta marr drejtimin e Bayernit.