Nervozohet Modric, ja çfarë thotë për Kosovën

Luka Modric ka përmendur edhe telashet në duelin ndaj Kosovës si dëshmi se ekipi i Kroacisë nuk është në formën më të mirë.

Luka Modric ka shfaqur pakënaqësinë e tij pas barazimit të Kroacisë me Finlandën me rezultat 1:1.

Kurse, ai ka përmendur edhe telashet në duelin ndaj Kosovës si dëshmi se ekipi i Kroacisë nuk ëhstë në formën më të mirë.

“Situata është katastrofike, por ne ende kemi një shans për tu kualifikuar.”, ka deklaruar Mordic pas barazimit me Finlandën

“Është e pabesueshme që ne po luftojmë kundër ekipeve si Kosova dhe Finlanda. Ne është dashur që këto ekipe t’i mposhtim lehtësisht”, ka theksuar ai.