Rita Ora zbulon surprizën që ka rezervuar për ‘MTV European Music Awards’

Rita Ora i ka përfunduar xhirimet dhe është kthyer në Londër, për përgatitjet e MTV European Music Awards. Përveçse është e nominuar në tre kategori ajo vjen për herë të parë në eksperiencën si prezantuese e këtij eventi të rëndësishëm muzikor i cili do të mbahet në Wembley në 12 nëntor.

Por, surprizat nuk mbarojnë me kaq! Gjatë një interviste live ne Facebook për MTV, Rita ka zbuluar se aty do të performojë edhe këngën e saj më të re, klipi i së cilës u xhirua në Nju Jork e do të prezantohet në 20 tetor. Pas “Your Song” e “Lonely Together”, kënga e saj e radhës titullohet “Anywhere”.