Ekzekutohet avokati në mes të Athinës

Një avokat i njohur grek është vrarë me armë zjarri në zyrën e tij në qendër të Athinës.

Sipas mediave greke, viktima është Mixalis Zafeiropoulos. Kanë qenë dy autorë të sulmit, që e qëlluan me gjakftohtësi në zyrën e tij avokatin grek, dhe më pas u larguan me shpejtësi. Forca të shumta të policisë ndodhen në vendngjarje dhe janë vënë në kërkim të autorëve të vrasjes.