Italia jashtë botërorit, shkarkohet Ventura

Ashtu si pritej, trajneri i Italisë është shkarkuar nga detyra, pas paraqitjes mjaft të dobët mbrëmjen e sotme, në ndeshjen kundër Suedisë, e cila e la Italinë jashtë botërorit Rusi 2018. Mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e rinj, që mund të zëvendësojnë Xhan Pieron. Ançeloti, Alegri, Konte dhe Mançini, janë më të favorizuar, për stolin e kombëtares italiane.