Denoncimi i oficerit te Berisha: “Ja kush urdhëroi zhdukjen e tre dosjeve të bujshme në Elbasan”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut denoncimin që i vjen nga një oficer dixhital, ku ky i fundit publikon disa të dhëna rreth skandalit me dosjen në prokurorinë e Elbasanit.

Oficeri i policisë shkruan se pas zhdukjes së 3 fashikujve në dosjen me rëndësi fshihen kryeministri Rama, ndërsa tregon se kush fshihet pas tre dosjeve të bujshme që janë zhdukur në Elbasan. Ai shton se Rama ka urdhëruar drejtorët e Policisë, Haki Çako dhe Altin Qato për të marrë këto fashikuj.

Dje prokurorja e Elbasanit, Armanda Xhaferri denoncoi faktin se në zyrën e saj mungonin tre fashikuj të një dosje të rëndësishme dhe me impakt të lartë publik.

MESAZHI I BERISHËS
Nje fitore tjeter e madhe e Norieges dhe narko-shtetit te tij!
Lexoni denoncimin e oficerit dixhital! sb
“Pershendetje doktor jam nje oficer policie desha te ju njoftoj se vjedhja dosjeve te bandave te pushtetit ne prokurorine e Elbasanit ketu flitet gjersisht se esht urdherua nga larte fare. Per kete akt te pashembullte jane ngarkuar thuhet nga vet Rama drejtoret Çako dhe Qato natyrisht jane keqperdore ne krim nga policia edhe punonjes te prokurorise. Vjedhja e dosjeve esht bere sipas nje skenari te pregatitur me kujdes per zhdukjen e gjurmve. Qato i cili vit esht koke e kembe i lidhur me aferen Tahiri-Sota, zhdukjen e miliona eurove por edhe e Vip pasagjerit te Orestit esht marre direkt me operacioni. Ky esht Narkoshtetit. Disa muaj me nga kasaforta me sekrete e Ministrise se Brendeshme u vodhen 12 raportet me sekrete te kesaj ministrie, tani vidhen tre dosjet kryesore te operacionit forca e le..( me falni per shprehjen).Ky eshte Mnm n m mbn mb mb mnarkoshteti i Norieges!”