Meta dekoron ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlut Cavusoglu

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot, Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlut Cavusoglu.

“Vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë”, – tha Meta, duke shprehur mirënjohjen për të gjitha fushat e ndihmës dhe bashkëpunimit.