Balerina gjermane bën tatuazh shqiponjën

Jeamy Blessed, balerinë nga Gana, është një mbështetëse e madhe e Shqipërisë. Në profilin e saj në Instagram, ajo e tregon shpeshherë dashurinë për Shqipërinë. “Jam shumë krenare me ty Shqipëri. Ia dolëm”, shkruan ajo krahas një fotoje, ku shfaqet me shqiponjën dykrenare në shpinë. Ajo e kishte bërë këtë kur Shqipëria mposhti Rumaninë, derisa më pas ka postuar edhe një video duke treguar procesin e bërjes së tatuazhit. Jeamy është me origjinë nga Gana dhe është rritur në Gjermani.

SCOOOOOORE ?⚫?? I’m so proud of you albania? #alb we maaaaade it ?