Socialisti me syze bythkavanozi i kujton hetimin Haxhinastos, plas debati i ashpër në komision

Debate dhe përplasje e ashpër në Komisionin e Legjislacionit në Kuvend. Ka qenë një përplasje mes deputetit të PS-së Alket Hyseni dhe ish-ministrit të LSI-së Edmond Haxhinasto.

I gjithë debati nisi me provokimin e Hysenit, që duke iu referuar nisjes së verifikimit nga ana e Prokurorisë për Haxhinaston është  shprehur se opozita ka frikë nga drejtësia.

Kjo ka hasur në përgjigjen e shpejtë të ish-ministrit, i cili është shprehur se Hyseni po bënte provokime rruge.