Juventus futet në garë për yllin e Bayern Munich (Foto)

Juventus është i gatshëm t’ia rrëmbejë objektivin Manchester Unitedit.

The Sun raporton se Zonja e Vjeter dëshiron në Torino talentin portugez të Bayern Munich, Renato Sanches.

Mesfushori i ri bëri vetëm gjashtë paraqitje nga fillimi për Bayernin këtë sezon, ndërsa United është e gatshme që ta bëjë edhe një ofertë tjetër për ta transferuar atë këtë sezon.

Por, Juventus është futur në garë dhe dëshiron të nënshkruajë me të. Raportohet se Juventus është e gatshme të shpenzojë shumë teksa dëshiron të bëhet njëra nga forcat më dominuese në Evropë.