Kreshnik Spahiu del nga takimi me Bashën: Nëse nuk përfaqësohem do të largohem nga politika

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu sapo ka dalë nga takimi me kreun e opozitës në selinë e PD-së.

Në një deklaratë për mediat Spahiu tha se ende nuk është arritur një marrëveshje dhe për këtë Bashës i është dhënë një orë afat për të vendosur. Ai shtoi se Basha theu në besë AK, ndërsa ata kanë qenë sëbashku në një betejë 3 mujore për rrëzimin e qeverisë.

“Basha theu besën i kemi dhënë një orë afat. Nuk kemi rënë ende dakort  për listat”-tha ai.