Tifozja shqiptare që çmendi spanjollët

Shqipëria kishte përkrahjen e disa tifozëve shqiptarë në stadiumin “Rico Perez” të Alicantes. Një ndër ta është edhe kjo bukuroshe që kishte shkuar për të përkrahur nga afër djelmoshat e Kombëtares shqiptare. Pavarësisht se nuk fituan në fushë, duket se triumfi erdhi nga tribunat, pasi një tifozeje shqiptare mori vëmendjen e të pranishmëve në Alicante. Në fakt ajo që në shumë portale është cilësuar si tifoze është gazetarja dhe moderatorja Viola Spiro. Pavarësisht shkëlqimit të Violës në tribunën VIP, kjo gjë nuk e ndihmoi Kombëtaren kuqezi për të dalë me një rezultat pozitiv nga Alikante