Propagandë për ISIS, arrestohen dy shqiptarë të tjerë në Malajzi

Rritet numri i shqiptarëve që janë arrestuar në Malajzi për lidhje me terrorizimin dhe kryesisht me ISIS.

Burime nga policia thanë se janë të paktën edhe dy shqiptarë të tjerë që janë arrestuar nga policia e Malajzisë.

Bëhet fjalë për dy shqiptarët me inicialet J. Z., nga Tirana dhe A. G., nga Lushnja.

Për Klodian Zaimin, dyshohet se ka financuar, indoktrinuar e dërguar në Siri 20 shqiptarë që kanë studiuar në Siri dhe Jordani.

Një pjesë e këtyre studentëve dyshohet se janë përfshirë në radhët e ISIS, bën të ditur AbcNew