Zbulohen këngëtarët e festivalit në RTSH

Dhjetori po afron dhe bashkë me të dhe festivali i fundvitit në RTSH. Festivali i fundivitit ka një rëndësi të madhe sepse fituesi i tij do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Dhe meqë afati i pranimit ka përfunduar në 10 nëntor, sot ka dalë dhe lista e garuesve.

Emrat pretendentë për çmimin e madh
Artemisa Mithi
Boiken Lako
David dhe Genc Tukiçi
Elton Deda
Ergi Bregu
Evans Rama
Eugent Bushpepa
Grupi “Akullthyesit”
Gupi “Lynx”
Grupi “Na”
Inest Neziri
Lorela Sejdini
Manjola Nallbani
Mariza Ikonomi
Orgesa Zaimi
Redon Makashi
Rezarta Smaja e Luis Ejlli
Stefi dhe Endri Prifti
Tahir Gjoci
Voltan Prodani
Xhesika Polo

Ky edicion, do të prezantohet nga moderatori i njohur Adi Krasta.