Modelja nga Devolli zhvishet për Interin

 

Modelja 29-vjeçare me origjinë shqiptare, Blerina Shaho është një tifoze e zjarrtë e skuadrës së Interit.

Që në fëmijëri, ajo ka nisur të ndjekë ndeshjet e zikaltërve duke u kthyer në një prej mbështetëseve më joshëse të këtij klubi.

Blerina e cila ka lindur në Devoll tregon si ka lindur pasioni për Interin dhe çmendurinë që do bënte për këtë skuadër.

Në intervistën për Panorama Sport ajo u shpreh:

“Pasioni për skuadrën italiane të Interit ka lindur pikërisht nga ngjyra blu në vitin 1996, që në moshën 8-vjeçare. Më pas, duke ndjekur sfi dat e kësaj skuadre, më ka hyrë edhe më tepër në zemër duke u bërë një pjesë e pandashme e imja.

Së fundmi kam bërë edhe një tatuazh me stemën e kësaj skuadre. Gjëja më e çmendur që do të mendoja të bëja si tifoze e zjarrtë e kësaj skuadre, do ishte pa dyshim të pozoja “nudo”, por kësaj radhe në ambientet e stadiumit “Giuseppe Meazza”.